Модернізація виробництва

Модернізація і технічне переозброєння виробництва
 

Ефективна робота підприємства неможлива без упровадження новітніх технологій і сучасного технологічного устаткування, без розробки нових видів вуглецевих матеріалів і розширення асортименту виробів, без постійного підвищення технічного рівня і якості  продукції, що вирбляється.

2016 р.

 


Матеріали для футеровки печей.


На комбінаті "ІSD Dunaferr", Угорщина 08.07.2016 р. успішно задута доменна піч №2 http://www.dunaferrmagazіn.hu/іndex.php/rovatok/aktualіs/1307-befejezodoett-a-kohofelujіtas. Повний комплект вуглеграфітової частини футеровки доменної печі, а це більше 750 тонн продукції, був виготовлений на ПАТ "Укрграфіт" протягом  2015-2016 років.


У проекті були застосовані 3 марки графітованих і вуглецевих блоків, у тому числі мікропористі, а також 2 марки мас на основі вуглецю.


До розробки дизайну футеровки печі були притягнуті технічні підрозділи ПАТ "Укрграфіт" - центральна науково-дослідна лабораторія, технологічний відділ, проектно-конструкторський відділ та ін.


Виконавська дисципліна виробничих підрозділів ПАТ "Укрграфіт" дозволила точно у встановлений термін виготовити і пред'явити при контрольних зборках представникам замовника 14 поясів блоків футеровки ДП №2.


До складу комбінату "ІSD Dunaferr" входять дві діючі доменні печі. На сьогодні у футеровках обох печей застосовані матеріали виробництва ПАТ "Укрграфіт", перевагу яким було віддано керівництвом комбінату на тлі наявного досвіду експлуатації аналогічних за призначенням виробів європейських і китайських виробників.


 


Моноелектроди  графітовані.


У 2015-2016 роках освоєне виробництво графітованих електродів Ø 200- 250мм.


Після успішних іспитів дослідних партій електродів від споживача надійшло замовлення на промислове постачання.


За  своїми експлуатаційними характеристиками моноелектроди показали задовільну роботу, що дозволило закріпитися на новому ринку збуту продукції.


При освоєнні виробництва для забезпечення виміру геометричних розмірів електродів були придбані сучасні засоби виміру. Механічна обробка здійснюється на сучасному верстаті з ЧПУ "VІPER".


 


Великоблочні маси.


ПАТ "Укрграфіт" освоює виробництво нового виду великоблочної електродної маси Содерберга (КБЕМ) прямокутного перетину. В цей час виробляється КБЕМ діаметром 400-900мм,  довжиною 850-1100мм. Відмінною рисою КБЕМ прямокутного перетину є те, що ця продукція не вимагає упакування, що дозволить відмовитися від використання дорогої деревини. Також  значно скоротитися місце збереження КБЕМ  у споживача. 


Освоєння виробництва КБЕМ прямокутного перетину дозволить вийти на нові неохоплені ринки збуту: Америка, Африка й ін.


 


Катодні блоки для наймогутніших електролізерів у світі.


У лютому 2016 р. ПАТ "Укрграфіт" було здійснене постачання ОК РУСАЛ 3-х комплектів графітових подових блоків ПБ10 довжиною 3980мм, призначених для нового проекту створення електролізера РА-550, принципово нової конструкції для майбутніх і модернізації  існуючих заводів Русала. Відповідно до розрахунків, продуктивність нового обладнання збільшиться в порівнянні з попередніми версіями електролізерів - РА-300 і РА-400 - на 50-80% і перевищить чотири тонни металу в добу.


У свій час саме з застосуванням подових блоків виробництва Укрграфіт відробили технологію і запустили в промислову експлуатацію електролізери РА-300, що встановлені на Хакаському і Богучанському алюмінієвих заводах. У 2006-2007рр. під пуск ХАЗа  Укрграфіт  поставив  8 тис. тонн подових блоків.


 


Катодні блоки підвищеної стійкості.


Відповідно до  досягнутої домовленості з одним зі світових лідерів з виробництва алюмінію на Близькому Сході, у 2016 році заплановане постачання  двох марок графітизованих подових блоків з підвищеною стійкістю до абразивного зносу для проведення експлуатаційних іспитів


Відомо, що графітовані подові блоки при усіх своїх перевагах мають один недолік - менший на 1,5-2 року термін служби, чим антрацитові і графітові блоки, відповідно,  за рахунок більш високого зносу. Підвищення стійкості до абразивного зносу графітованих блоків вирішує проблему низького терміну служби електролізерів.


 


 

 

2015 р.


Маси холоднонабивні.


IТЦ - РУСАЛ, м. Красноярськ,  проведені лабораторні іспити  маси холоднонабивної подової марки  МХНП виробництва ПАТ "Укрграфіт". Результати задовольнили вимоги РУСАЛ, продовжено експлуатаційні іспити двох вагонів МХНП на Красноярському і Саяногорському алюмінієвих заводах.


 


Протягом  2013-2015 років ПАТ "Укрграфіт" більш ніж у два рази, у порівнянні з попередніми періодами, наростило обсяги виробництва і реалізації холоднонабивних мас для застосування в доменній і іншій металургійній печах.


Досягти таких результатів дозволила стабільно висока якість продукту і, як наслідок, укладання довгострокових контрактів зі споживачами з України, Казахстану і країн ЄС.


 


Матеріали для футеровки печей.


У 2015 році в центральній науково-дослідній лабораторії ПАТ "Укрграфіт" виготовлені зразки вуглецевих блоків для футеровки металургійних печей з добавками, що поліпшують стійкість матеріалу до проникнення рідких продуктів плавки. Дана робота велася з метою збільшення тривалості експлуатації футеровки в найбільше її навантажених зонах, таких, наприклад, як льоточні вузли доменних і феросплавних печей. В даний час проводиться пошук об'єктивних методів оцінки стійкості зразків вуглецевих блоків у промислових умовах.


 


Аноди для магнієвої промисловості.


У 2015 році в рамках спеціальних програм розвитку продовжується освоєння виробництва й  іспит у споживачів анодів із брусів збільшеної габаритності: довжиною до 2921 мм, шириною до 703 мм і товщиною до 250 мм, а також склеєних "стандартних" анодів верхнього (АВ) і нижнього (АН) вводу різної ширини з окремих анодних брусів.


Склеєні аноди:


Проводяться дослідно-промислові іспити склеєних із двох брусів анодів АН і АВ (із захисним просоченням від окислювання).


Моноаноди  - аноди, що складаються з одного великогабаритного бруса:


Дослідно-промислові партії моноанодів АН і АВ (із захисним просоченням від окислювання) із брусів марки БН проходять іспит у закордонних споживачів.


Бруси графітовані великогабаритні.


Освоєно виробництво анодних великогабаритних брусів марок БН, БВ і БМВ  для виготовлення анодів АВ і АН. У рамках спільних програм зі споживачами проводять іспит в промислових умовах анодів, виготовлених з цих брусів, у тому числі:


-  АВ і АН шириною до 1650мм із брусів БН, БВ і БМВ шириною до 660 мм.


 


Підготовка до перспективних розробок: 


 Відпрацьовано технологію і виготовлені заготовки для наступного виробництва дослідних анодних брусів марки БН із товарними розмірами 183х686х2921мм,  183х457х2921мм, 250х600х2420мм, 60х703х1250мм і 60х691х1250мм призначених для комплектації анодів перспективних конструкцій електролізерів на існуючому і новому ринках.


 

 

2014 р.


Графітовані електроди для надпотужних сталеплавильних печей.


У 2014 році освоєне виробництво графітованих електродів EГСП Ø650мм, для випуску яких був виготовлений новий мундштук.  Також була підібрана  рецептура, при використанні якої з першого разу удалося одержати придатний - добре сформований електрод.


Вищевказані електроди призначені для експлуатації на надпотужних дугових сталеплавильних печах великого обсягу (більш 150 тонн металу в одній плавці).


На підприємстві "Днепросталь" м. Дніпропетровськ, у 2014 році на ДСП-160 успішно пройшли  іспит електроди EГСП (UHP) Ø 650мм довжиною 2700мм. За  своїми експлуатаційними характеристиками електроди показали роботу на рівні європейських аналогів (UCAR, SGL Carbon).


Подові блоки з підвищеною стійкістю до абразивного зносу.


У 2014 р.розроблена технологія одержання графітизованих подових блоків  з підвищеною стійкістю до абразивного зносу при експлуатації і виготовлена дослідна партія блоків. Оцінка абразивного зносу блоків проводилася в незалежній лабораторії (R&D, Швейцарія). Стійкість до абразивного зносу графітизованих подових блоків дослідної партії на 44,5% вище, ніж  блоків, виготовлених за серійною технологією.


Катодна продукція.


З метою задоволення вимог споживачів і розширення ринку збуту катодної продукції в 2014 році  у незалежній лабораторії ТОВ "НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР ЕЛТЕР" проведені високотемпературні іспити (20- 1000ºС)  матеріалу подових блоків марок ПБ3, ПБ10, ПБГ, ПБГ-2. Результати іспитів підтверджують відповідність характеристик продукції побажанням споживача.


Аноди для магнієвої промисловості.


У 2014 році в рамках програм розвитку проводиться відпрацьовування технології, виготовлення й іспити в споживачів стандартних і досвідчених анодів із брусів збільшеної габаритности: довжиною до 2921 мм, шириною до 703 мм і товщиною до 250 мм, а також склейка "стандартних" анодів різної ширини з окремих анодних брусів.


 

 

  

 

     

2013 р.

Виконано модернізацію преса №4 з установкою нового гідроприводу і

впровадженням АСУТП  "Пресування", що дозволило значно підвищити можливості моніторингу процесу пресування, вести статистичну обробку параметрів з метою їхньої стабілізації. Упроваджена бонусная система преміювання пресувальників за якість.

Установлено смоляний пальник на прожарювальной печі №2 виробництва "Pіeco Serwіs" для утилізації смоли, що уловлюється після печей випалу.

Введено в експлуатацію стрічкопилялний верстат моделі "Behrіnger" для розширення номенклатури виробництва блокової продукції.

Введено в експлуатацію ділянку просочення  для виробництва графітованих електродів з підвищеною стійкістю до бічного окислювання. Іспиту електродів у низці споживачів показали ефективність захисного просочення. 

Освоєно виробництво  і здійснені постачання блоків вуглецевих напівграфітових (марка ДБПГ) на основі 100 % графіту, здійснена підготовка виробництва і вироблена перша партія мікропористих блоків.

Виконано підготовку виробництва і здійснено виробництво  спробної партії електродів ЕГСП 650х2700 мм у комплекті з ніпелем нового типорозміру 355Т4L (партія підготовлена до іспитів).

 

 

 

2012 р.

Виконано модернізацію підстанції "Графiт" із заміною устаткування 

150 кв відкритого розподільного пристрою (РЕПЕТУЮ-150)  і трансформаторів ТРДН 32000/150/10 на трансформатори ТРДН 63000/150/10. Прокладено нові кабельні лінії 10 кв для підключення навантажень підприємства, що переводяться з інших ПС. Заміна трансформаторів дозволила перевести всі електропотребление підприємства на перший клас і забезпечила резерв потужності для реконструкції цеху графітації .

Впроваджено в експлуатацію ніпельний верстат фірми "Tong-Taі", що дозволило розширити номенклатуру  виробів, що виробляються, (виготовлення електродів з ніпельним з'єднанням 3 об./дюйм) і підвищити точність механічної обробки.

Виконано реконструкцію системи подачі відхидних газів від прожарювальной печі №4 на утилізатор і, таким чином, завершено проект з утилізації відхидних газів від усіх прожарювальних печей.

Виконано установку 4-х підігрівників шихти, що дозволило підвищити якість прес-маси графiтированной продукції й удосконалити технологію виробництва пресованої продукції.

Побудовано нову ділянку з виробництва полістирольних ковпаків і кришок для упакування графітованих електродів і ніпелів для забезпечення незалежності підприємства від сторонніх постачальників пенополістирольного упакування, а також швидкого виготовлення пенополістирольного упакування в залежності від виробничої програми.

.

 

2011 р.

Введено в експлуатацію утилізаційну котельню, що забезпечила незалежність підприємства від сторонніх постачальників пару, дозволила підвищити надійність і якість паропостачанняя і теплопостачання об'єктів підприємства, а також знизити шкідливі викиди за рахунок використання утилізації відходних газів від прожарювальних печей.

Побудовано нову лінію для виготовлення великоблочної електродної маси, що дозволило освоїти виробництво  великоблочної електродної маси діаметрами 500 мм, 600 мм і 900 мм у виливницях  і збільшити обсяг виготовлення цього виду продукції.

Реконструйовано установку електрокальцинування  №2, що дозволило одержати електрокальцинований графiтований кокс  для виробництва катодної продукції, визволити потужності переробки графітації  і знизити більш ніж у 2 рази питомі витрати електроенергії і газу на виробництво напівфабрикату.

Виконано реконструкцію електрофільтру №5-5 відділення графiтації, що дозволило знизити викиди в атмосферу і підвищити надійність роботи устаткування.

Встановлено автомобільні ваги на прохідній підприємства, що дозволило забезпечити незалежність підприємства щодо зважування автотранспорту і вантажів, а також поліпшити логістику переміщення матеріалів.

 

 

2010 р.

Введено в експлуатацію верстат фірми "Vіper" для механічної обробки графітованих електродів, що дозволило розширити номенклатуру  виробів, що виробляються, (обробка електродів з ніпельним гніздом 3 об./дюйм) і підвищити точність механічної обробки виробів. 

Реконструйовано установку електрокальцінувания №4, що дозволило одержати електрокальцинований графiтований кокс  для виробництва катодної продукції, визволити потужності переділу графітації  і знизити більш ніж у 2 рази питомі витрати електроенергії і газу на виробництво напівфабрикату.

Виконано модернізацію преса №2 з установкою нового гідроприводу й автоматичною системою керування процесом пресування. Реалізація проекту дозволила підвищити якість пресування заготовок, отримання  інформації про режими пресування й обробки отриманих даних, із системою керування нагріванням прес-інструмента.

Виконано реконструкцію прожарювальной печі №5, що дозволило збільшити обсяги прожарювання антрациту й обсяги виготовлення електродної маси.

 

 

2009 р.

Впроваджено автоматичну систему керування дозуванням прес-маси вугільної продукції, що дозволило підвищити якість готування прес-мас, а також підвищити рівень технологічного керування процесом.

 

 

 

2008 р.

Введено в експлуатацію нову сучасну лінію з мехобробки блокової вуглецевої продукції фірми "Wassmer". Автоматична лінія дозволила підвищити точність механічної обробки, розширити номенклатуру оброблюваних виробів і збільшити продуктивність.

Виконано реконструкцію електрокальцінаторів з установкою дроселя-шайби, що дозволило істотно знизити собівартість продукції за рахунок зниження майже в 2 рази питомої витрати електроенергії, а також збільшити продуктивність за рахунок переходу прожарювання матеріалу в одну стадію.

Побудовано нову ділянку для виготовлення великоблочної електродної маси, що дозволило освоїти виробництво  нового виду продукції і вийти на нові ринки збуту.

 

 

2007 р.

Введено в експлуатацію нову випалювальну піч за проектом  фірми "Rіedhammer"

 

2006 р.

Введено в експлуатацію в цеху вугільних заготовок швидкісний змішувач фірми "Eіrіch"

 

2005 р.

Введено в експлуатацію нову сучасну випалювальну піч за проектом фірми "Pecoserwіs"

 

© Ukrainskiy Grafit 2007-2021. All rights reserved.